49040, Україна, Дніпро, вул.Панікахі, буд.2, корпус 11, пр.516
пн - пт: з 09:00 до 17:00
Дніпропетровська обл., м.Дніпро, вул.Кротова, 3
Закарпатська обл., м.Хуст, вул.Небесної Сотні, буд.122

Калій нітрат

  • Наявність: Є в наявності
0 грн.
Основні характеристики
Всі характеристики
Зовнішній вигляд: Білі кристали або порошок з жовтувато-сірим відтінком, без запаху.
Допомога у логістиці товару

Спеціальні умови доставки при замовленні від 22 т

Гарантія якості

Тільки оригінальна та сертифікована продукція

Комплексний підхід

У штаті висококваліфіковані спеціалісти

Сотні задоволених покупців

Ми працюємо лише з надійними постачальниками

  • Огляд товару
  • Характеристики

Опис

Калій нітрат (Калієва силітра)

являє собою білі кристали або порошок з жовтувато-сіруватим відтінком, без запаху. Калієва селітра добре розчиняється у воді, є сильним окислювачем та реагує з горючими матеріалами та відновниками.
Щільність 2,109 г/см3. Температура плавлення - 334 ° C, температура кипіння (розкладається) - 400 ° C.

Хімічна формула: KNO3

У природі калію нітрат утворюється при розкладанні органічних речовин у результаті життєдіяльності бактерій, що нітрифікують. Отримують калію нітрат обмінною реакцією між КСl і NaNO3 або при дії HNO3 або нітрозних газів (в основному NO2) на К2СО3 або КСl.

Застосування

У сільському господарстві калієва селітра застосовується як подвійне комплексне (азотно-калійне) добрива для рослин, що погано реагують на хлор: ягідних і цитрусових культур, буряків, тютюну, винограду, а також як мікродобрива в тепличному виробництві овочів і для кімнатних рослин. Вміст калію – близько 44%, вміст азоту – близько 13%.
Застосування калієвої селітри (нітрату калію) сприяє оптимізації сисної сили коренів, врівноваження темпів дихання та фотосинтезу, поліпшення структури тканин рослини. Підвищується стійкість рослин до несприятливих умов середовища.

Крім того, калієва селітра застосовується в електровакуумній промисловості та оптичному скловарінні для знебарвлення та освітлення кришталевого технічного скла та надання міцності виробам зі скла; у виробництві димних порохів та спеціальних піротехнічних сумішей, при виробництві сірників, емалей, теплоносіїв, у металургії для загартування металів та ін.

У харчовій промисловості нітрат харчового калію (консервант Е252) застосовується для консервування різних продуктів. Використовується в голландських сирах, м'ясних виробах (ковбаси, бекон, шинка, мова, сосиски, копчені сосиски), у пресованому та консервованому м'ясі.

Залежно від призначення технічна калієва селітра виготовляється з чотирьох марок:
А – для електровакуумної промисловості;
А1 – для оптичного скловаріння;
Б - для виробництва димних порохів та спеціальних сумішей, для знебарвлення та освітлення кришталевого скла, для зміцнення виробів зі скла;
В - для виробництва емалей, термосолів, теплоносіїв та знебарвлення та освітлення технічного скла, для роздрібної торгівлі.

Упаковка

Калієву селітру упаковують у п'яти-, шестишарові паперові мішки, що ламінують; п'яти- та шестишарові бітумовані мішки; поліетиленові мішки; поліетиленові мішки-вкладиші, вкладені в п'яти- і шестишарові паперові непросочені мішки.

Вимоги до безпеки

Ступінь токсичності 3

Основні властивості та види небезпеки

Основні властивості

Білі кристали з жовтувато-сіруватим відтінком. Сильний окислювач.

Вибухо- та пожежонебезпека

Негорюча, пожежонебезпечна речовина є окислювачем, сприяє самозайманню горючих речовин. При нагріванні та детонації можливе розкладання з вибухом. При нагріванні розкладається з утворенням кисню, що сприяє як виникненню горіння, і швидкому розвитку пожежі. Світиться з утворенням токсичних газів.
Розведення вогню ближче 50 м від місця навантаження, розвантаження та зберігання, а також куріння поблизу цих місць забороняється.

Небезпека для людини

Небезпечний при вдиханні, потраплянні на шкіру та в очі. Пил діє дратівливо. Хімічний опік.
Викликає виразку слизової оболонки носа, при тривалому контакті - потовщення шкіри на долонях рук і підошвах ніг.

Засоби індивідуального захисту

Ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном КД, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При загорянні – вогнезахисний костюм у комплекті із саморятувальником СПІ-20.
При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗП, ПЗ-2, протигазовий респіратор РПГ, що фільтрує, з патроном КД, фільтруючий респіратор ", Універсальний респіратор "Сніжок-КУ-М".

Необхідні дії в аварійних ситуаціях

Загального характеру

Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 800 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити у захисні засоби. Дотримуватись заходів пожежної безпеки. Не курити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.

При витоку, розливі та розсипу

Повідомити ЦСЕН. Не торкатися просипаної речовини. Прокидання обгородити земляним валом. Не допускати контакту з нафтопродуктами та іншими горючими речовинами.

При пожежі При виникненні пожежі гасити велику кількість води, вогнегасниками типу ОП-3 або ОП-5, азотом, сухим піском, азбестовим покривалом з максимальної відстані.

Нейтралізація

Розсип зібрати та відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Не допускати дотику речовини, промивних вод із нафтопродуктами та іншими горючими матеріалами. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, миючими композиціями.

Заходи першої допомоги

Викликати швидку допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру рясно промити водою. Уражені очі негайно промити струменем холодної води 10-30 хвилин при добре розкритих повіках з подальшою госпіталізацією до офтальмологічного відділення. При опіку – асептична пов'язка.

Калієва селітра є окислювачем, сприяє самозайманню горючих речовин, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.

Характеристики
Характеристики
Зовнішній вигляд Білі кристали або порошок з жовтувато-сірим відтінком, без запаху.